fbpx

המכשפה הטובה

אישה שיודעת, עם מטאטא סלקטיבי, יוצאת מהארון

המילה ׳מתקשרת׳ מוציאה לה את כל האויר מהגוף. לכל אחד יש מילים שהם כפתור להשמדה עצמית. אני חושבת שבשבילה זו המילה הזאת. היא רק שומעת אותה וישר מדמיינת את כל בעלות האוב האוחזות בכוסות קפה, כפות ידיים מתוחות וקלפים מרוטים. לא, היא לא כזאת. היא כל כך לא כזאת עד שהיא עצרה הכל לארבע שנים תמימות. ולא עזרו התחנונים. לא שלי, לא של בני המשפחה שלה, לא של החברים ולא של כל אלה שהיו ממלאים את דפי היומן השבועי שלה. שלושה חודשים מראש. פולי-בוקד.

טליה ברשטיין היא מאלה שהעולם עובר דרכם בעוצמה. מלבד העובדה שהיא ניחנה ביכולת השמורה למתי מעט, לראות הכל, אבל הכל (!)  מתקיימות בה תכונות נוספות, שהופכות אותה לאישה מרתקת ומעניינת מעין כמותה. חנות פטיסרי ריחנית עושה לה חשק להיות מוכרת. מספרת כלבים מעוררת בה תשוקה לפתוח אחת משלה עכשיו. בית מלון קטן בטוסקנה מרגיש לה כאילו עבורו היא נולדה. הנה, היא תניח בחדרים הריחניים סדינים בוהקים בלבן מקופלים בקפידה. תציב צרור פרחי בר באגרטל קטן שווילון לבן מתנפנף לצידו, ובשעה שלפני השקיעה, תעמוד במטבח שהאורחים יכולים לבקר בו כאוות נפשם, ארוזה בסינור לבן וידיים מקומחות, אופה להם עוגת שמרים שזכרונה יעלה בם מתיקות ואהבה גם שנים אחרי שישובו הביתה. בינתיים, היא מאלפת כלבים, כותבת במגזין נשים מבוקש, מכינה סרטי סטופ מושן קצרים עם לבבות ואנשים, עורכת תחקירים לתוכניות דוקו, כותבת סדרת טלויזה שכבר נרכשה לפיתוח וכותבת את מי שהיא בתוך ׳אחרת׳, ולא שוכחת לצרף מתכון טבעוני נפלא,  תמונה מזוית לא שגרתית ומילים שאפשר לקחת ללב.

וככל שהיא בורחת ממה שהיא, מה שהיא מבקש שתהייה. שתהייה זו שרואה את הדברים מגובה מעוף הציפור, ומגובהם של גרגרי החול הקטנים. שתוכל להראות בבהירות את המצבים המורכבים ביותר, ולאט לאט, יחד, להבין היכן מתחילים החוטים, איפה הם נגמרים ומה יש לעשות כדי לפרום אותם. דפוסים, תבניות, מכשולים.

החוויה שמאפיינת קבלת ייעוץ ממנה, דומה לרגע  שבו אדם קצר רואי מקבל משקפיים שמספרן מדוייק. הדברים צלולים וברורים, המציאות מחודדת ואפשר לראות אותה למרחוק. המשאות הכבדים ביותר ומצבים לא  אפשריים שאנשים נקלעים אליהם או מתקיימים בתוכם, מקבלים פנים, הבנה ומוצא.

למכשפה טובה יש יכולת פלאית, לדעת את הדברים שמעבר. את מה שעוד לא היה לנו את הכח לראות אצלינו. את מה שאין ביכולתנו לראות אצל האחר. כשמדברים איתה, מבינים. משהו בקול הפייה המתגלגל שלה. התובנות החדות המדוייקות והאחיזה שלה אותך, הופך את הדברים המורכבים והמאיימים ביותר לכאלה שאפשר להתמודד איתם.

השיחה איתה דומה לתהליך שבו מצד אחד מתקלפות השכבות ובאותה עת, מתקיימת מְלֵאוּת של הבנה ובהירות. כן. גם לנשמה ולהוויה דרוש פילינג מיוחד שוממלץ לערוך מעת לעת. וככה, במהלך השעה איתה, נשאר מאחור כל המטען העודף, המכביד והמסמא ולאט לאט מתמלא ארגז הכלים בכל מה שצריך כדי לראות את הדרך. את התמרורים, את שלטי ההכוונה הפזורים לאורכה ואת היעד שאליו נגיע, אם רק נהיה מוכנים לצעוד.

עם טליה אפשר לקבוע שיחה טלפונית בת שעה, או סדרת שיחות. אם אתם מאלה שרוצים לדעת מהו העתיד, היא לא האדם בשבילכם. אבל אם תרצו להבין את המציאות שארגנתם לעצמכם (רציתי להגיד נקלעתם לתוכה, אבל אנחנו כבר יודעים שאת הכל אנחנו מארגנים לעצמנו, נכון?), ומה אתם צריכים לעשות כדי להתקדם בתוכה, היא-היא המכשפה עבורכם, גם אם מדובר בעסקה מורכבת הממאנת להחתם, מערכת יחסים שאינה מצליחה להתקיים בהרמוניה, ילד שצריך להבין כיצד  נכון לפעול איתו אחרת  או שורה של אירועים שמשאירים אתכם חסרי אונים ונטולי אנרגיה. כמה טוב לדעת שיש אי במרחק שיחה קצרה, מכשפה טובה עם מטאטא סלקטיבי, שמחכה רק לכם.

+972 54-222-3270 לתיאום שיחה עם טליה:

או: 03-7789272

לבלוג של טליה ׳אחרת׳ .

את התמונה הנהדרת הזו צילמה מוניקה פיץ. איפרה בחן:  יאנה לוינגר.

הקפסולה מבקשת לעורר את כל מי שבא אתה במגע. להצית את הדמיון, להציף שאלות ולהניע תהליכים. הקפסולה היא כתף להניח עליה את הראש ומקום לנשום ממנו השראה. הקפסולה נוצרה כדי לקדם תהליכים של תודעה והתפתחות, והיא כאן ממש בשבילך.

More Stories
מובילי השינוי של המהפכה הבאה