fbpx
הקפסולה hacapsula הרגלים לבוקר חדש

דברים להתחיל איתם את היום

הרגלים שכדאי לשלב בשיגרת הבוקר

חלק ממה שמאפשר לאנשים להשיג את מה שהם מבקשים בחיים, היא ההבנה שיש להם השפעה מכרעת על האופן בו המציאות שלהם מתהווה. המציאות שלנו מעוצבת על ידי הציפיות, האמונות והמחשבות שגיבשנו לגביה. נתח גדול מהאמונות והציפיות הללו מקודד להרגלים שאנחנו משלבים בחיי היומיום שלנו. חלק מההרגלים האלה נוצרים באופן לא מודע ויכולים להיו פרודוקטיביים או מגבילים אך לעומת זאת, אפשר להרכיב במודע סט הרגלים שנמצא כי יש להם תרומה משמעותית לא רק לאופן בו מתחילים את היום, אלא על החיים בכלל. טקסים או ריטואל קבוע של עשייה, ידועים בכוחם לחזק או לשנות הרגלים, ומכאן גם את האופן בו נראים החיים שלנו.

קבלו כמה דברים שאפשר לשלב בשגרת הבוקר, ועוד אחד שכדאי שלא (ואיתו גם נתחיל).

#1 לדחות את המפגש עם הסלולר

לא שאנחנו מתכוונים לכך שצריך לדלג עליו לגמרי, אבל החלק שבו הוא נצמד אליכם בשנייה שהעיניים נפקחות, לא ממש מקדם פתיחה של יום, ומומלץ לדחות את הגישה אליו ככל האפשר. תחשבו על רכבת ההרים הדוהרת המתחילה להתרוצץ בראש אחרי שהווצאפ, הפייסבוק, האינסטגרם והמיילים שהגיעו אליכם בזמן שישנתם תופסים את כל הנפח. דרך אגב, הסעיף הזה תופס גם לגבי יתר המסכים שבבית.

#2 מתיחות

אין כמו מתיחה טובה לרענון הגוף ולהפחתת מתח, שעל הדרך משפיעים גם על שיפור טווחי התנועה, מגבירים את זרימת הדם בגוף ומתניעים את אנרגיית היום. מאמנים ממליצים 'להחזיק' כל מתיחה בין 15 ל-30 שניות. מתיחה פשוטה שאפשר לאמץ על בסיס קבוע ברגע שמחליטים לצאת המהמיטה:  יש לעמוד יחפים על הרצפה עם גב ישר, שרירי בטן מכונסים, ראש מורם וירכיים מרוחקות מעט אחת מהשנייה. איחזו את הידיים זו בזו כאשר האצבעות שזורות. הרימו את הידיים באיטיות מעל לראש לכיוון התקרה ומיתחו אותן גבוה ככל האפשר תוך שאיפה עמוקה. החזיקו את המתיחה למשך 20-30 שניות. הרחיקו את הכתפיים מהאוזניים וכופפו מעט את המרפקים לשם הנוחיות. הורידו את הידיים לאט תוך שאתם משחררים את הנשימה. אפשר להסתפק בשלוש עד ארבע מהן. הופה. היום מתחיל אחרת.

#3 כתיבת בוקר

את כל מה שיש לנו להגיד על כתיבת הבוקר, תוכלו לקרוא כאן במדריך המפורט. מנסיון, אנחנו יכולים לומר שאין תחליף לבהירות, לאנרגיה וליום המהודק והיצירתי שמגיע יחד עם הכתיבה, ברגע שמסגלים אותה כהרגל קבוע. כן, זה מחייב השכמה של 30 דקות יותר מוקדם ממה שאתם רגילים, אבל כמו כל הדברים הטובים באמת, זה שווה את זה, ובגדול!

#4 כף חומץ תפוחים

חברה אחת שיודעת הכל, סיפרה לנו על מה ששתי כפיות חומץ תפוחים בכוס מים עשו לה אחרי שהקפידה לשתות אותן מידי בוקר במשך תקופה. אנחנו זוכרים אותו עוד מהתקופה שאמא היתה מערבבת אותו עם קצת דבש כשהגרון כאב (זה עבד כמו פלא) אבל מה שגילינו אודותיו אחרי מחקר קצר הוא את הדברים הבאים: מספרים עליו שהוא מפחית נפיחות בגוף, מחזק את המערכת החיסונית, מאזן את רמת הסוכר, מעלים חצ'קונים, מסייע בהפחתת הנראות של הורידים, מסייע לירידה במשקל, מלבין שיניים, תורם לבוהק השיער ומשיב זוהר לעור. אם בפועל הוא מקיים רק חצי ממה שאומרים עליו, אנחנו בפנים. בכוס מים חמימים להוסיף כף חומץ תפוחים, ולשתות.

מדיטציה #5

אם אתם חייבים לבחור רק סעיף אחד מכל הרשימה הזאת, שתהא זאת המדיטציה. זהו אחד ההרגלים המשפיעים, המשמעותיים ומחוללי השינוי הגדולים ביותר, שבסופו של דבר ישפיע לא רק על הבוקר שלכם, אלא על החיים שלכם בכללותם. יש אינספור סוגים, שיטות ודרכים למדוט. אוזניות להדרכה הראשונה עם הנחייה למתחילים.

#6 להתחיל את היום עם כוונה

אנחנו מתעוררים לבוקר כשהכל פתוח יותר ומאפשר. שנייה לפני שקופצים על כל המשימות, אפשר להקדיש רגע ולדמיין את היום שתכף יתחיל. איך אנחנו רוצים שיהיה? באיזה אופן אנחנו רוצים להתנהל בו? אם יש דברים שאנחנו מרגישים שצריך לטפל בהם – להקדיש מחשבה לגבי האופן והדרך. אם יש משבר מתמשך שהיום מתעורר אליו, לבדוק איך אנחנו ניגשים אליו הבוקר ואיך אנחנו מגיבים בו אחרת ממה שעד עכשיו. שגרת הבוקר מאפשרת לשבור את הטייס האוטומטי ולבדוק מה, כמה ואיך בדיוק כדאי שיהיה בו.

#7 להודות על מה שיש

טוני רובינס ועוד רבים רבים רבים אחרים, הכניסו לשגרת הבוקר שלהם כמה דקות שבהן הם מודים על מה שיש. בחרו 3 דברים עליהם אתם מודים. הקדישו דקה של מחשבה על כל אחד מהם. הוקרת תודה יכולה להיות על מחווה שמישהו עשה עבורכם יום קודם, על ספר שהתגלגל לידיכם ושינה הכל או על זמן של קסם עם אחד הילדים. למה להגיד תודה? כי כשאנחנו אומרים תודה אנחנו מפנים תשומת לב לדברים הטובים שקורים לנו, או כמו שאומר על כך רובינס – כשאנחנו מוקירים תודה, אנחנו לא יכולים לכעוס, ולא יכולים לפחד. תחשבו על זה.

פרק מפודקאסט שאתם אוהבים #8

אלטרנטיבה לחדשות הבוקר, לדיונים הפוליטיים ולכל מה שתקראו בין כה במשך היום בפייסבוק ובטוויטר. הקדישו את החלק הזה של היום למשהו מעניין שמרים את האנרגיה, מחולל אופטימיות ומרחיב את הלב. אחד הפודקסטים שמשתלבים מעולה עם הבוקר הוא 'חושבים טוב' של יהודית כץ. מספיק לשמוע את הקול שלה כדי להרגיש שהיום הזה שעומד בפתח, יהיה פשוט מושלם. קשה להאמין איך הנסיעה לעבודה נראית אחרת תוך כדי שמקשיבים לפודקסט אוהבים. נסו את זה.

לנהל מראש את משימות היום #9

רגע לפני שיוצאים מהבית – להציץ ברשימה, ולוודא שכל מה שנמצא בה אכן רלוונטי. לתעדף את הדברים ולוודא ששום דבר לא נשכח. הקפסולה מכורה לטרלו, יש סיכוי גדול שגם אתם תהנו מהקלות שבה אפשר להוסיף משימות, לשנע אותן בין נושאים ובעיקר להתענג על המחיקה של כל מה שבוצע. בכל מקרה, כל אםליקציה, רשימה או יומן שמיועד לארגן מחדש (ולא רק את המשימות של העבודה), יכול לסייע להתחיל את היום בבהירות הראוייה לו.

משפט אחד לקחת איתכם #10

(ולא רק לגבי שגרת הבוקר)

You don’t start out saying you’re going to build a wall. You don’t start off saying “I’m going to build the biggest, baddest, greatest wall ever.” You start with a brick. You say “I’m going to lay this brick as perfectly as a brick can be laid.” Do that every single day and soon you’ll have a PERFECT wall.

~ Will Smith

 

הקפסולה מבקשת לעורר את כל מי שבא אתה במגע. להצית את הדמיון, להציף שאלות ולהניע תהליכים. הקפסולה היא כתף להניח עליה את הראש ומקום לנשום ממנו השראה. הקפסולה נוצרה כדי לקדם תהליכים של תודעה והתפתחות, והיא כאן ממש בשבילך.

קבלו את הקפסולה למייל
קצת אויר לנשימה וכל מה שחשוב באמת, בלי להציף ובלי להטריד.

    דילוג לתוכן