fbpx
וואנה הודו ריטריט vana india
PR Photo1

לא עוד חופשת ספא

הכירו את וואנה - אחד מיעדי הריטריט המבוקשים בעולם

חלקת אדמה משפחית המשתרעת על פני כ-30 דונם בהודו, הפכה לאחד מאתרי הריטריט המבוקשים והיחודיים בעולם. מקום המבקש להציע למבקריו את ההזדמנות לחתור לאיזון ושיווי משקל באמצעות מסורת הרפואה האירוודית, חכמת המזרח, החיבור לטבע והחקירה הפנימית – אותו מסע של גילוי המצוי בלב ליבו של כל מה שמתרחש בוואנה.

וואנה – לא עוד חופשת ספא

וואנה (VANA) הוא לא עוד מקום לחופשת ספא. לא עוד יעד לצאת אליו על מנת להשקיט את המערכות ולהשיג מעט שקט ואיזון. מדובר במרחב המספק מערך כלים ואמצעים להשגת מצב עקבי של רווחה והרמוניה המושרש בחוכמה רוחנית החוברות לזו הפיזית, הנפשית והרגשית.

על פי תפיסת הצוות של וואנה, עם הדרישות והלחץ החוזרים ונשנים שמציב לנו עולם אינטנסיבי ומשתנה, דורשת הרווחה המלאה שלנו תשומת לב מתמדת, טיפול והשתדלות. מאחר ואנחנו מושפעים מהסביבה, ממערכות היחסים ומהחברה בכלל, אפשר לבצע שינוי אמיתי רק כאשר אנחנו מבינים את אותה תלות ואת המקומות המאוחדים והנפרדים שלנו בתוך המארג הכולל.

מרחב של קסם המתגלה אט אט

לוקח יום או יומיים לגלות את וואנה באופן מלא, אפילו רק כדי שאפשר יהיה למצוא בה את הפינות הנסתרות המתגלות באופן המושלם כמובן, שלא בכוונה ובזמן הנכון.

האדריכלים הספרדיים שעיצבו את המקום דאגו להפוך אותו לחלק בלתי נפרד מהטבע. לאורחים (השבים וחוזרים אל המקום באדיקות), מחכים מרכז איורוודה, מרכז ריפוי טיבטי, שני אולמות יוגה פרטיים וסטודיו יוגה קבוצתי אחד, מרכז בריאות, בריכה מקורה וחיצונית, חדר כושר, ספא, בריכת וואטסו פרטית, שני מגרשי טניס ושבילי הליכה.

המקום שופע מרחבי פנים וחוץ המזמינים לשבת, להרהר ולמדוט וכן מצויים בו רחבות התכנסות ומקומות המאפשרים בילוי משותף ואף מקדש קטן.

בין השבילים והמבנים ישנם חללים המיועדים לקריאה ואוסף נפלא של ספרים, קומיקס וסרטים המצויים ביותר מספרייה אחת. מוזיקה היא חלק חיוני מהחוויה של וואנה; והאורחים מוזמנים ליהנות מהופעות ומפגשים מוזיקליים במהלך השהייה.

גמילה מדפוסים והרגלים מעכבים, שיבה לאיזון

בעיני הצוות המנהל את המקום, הרצון להגיע לריטריט צריך להיות מושרש בשאיפה לנוח, לשפר את הבריאות, ללמוד, להיות, לפתח את היצירתיות, לאכול טוב, להרחיב את המודעות, למצוא שקט, לתת לאחרים, להיות חלק מהטבע ולבצע התקדמות במסע החיים הפנימי. אין מטרה אחת שהיא הנפוצה ביותר בקרב מי שמגיעים למקום. אל וואנה נאספים מגוון אנשים מתרבויות, נקודות מבט שונות, אורחות חיים, מגדרים וקבוצות גיל. יש מי ששואפים להתמקד בריפוי מכאובים ובעיות כרוניות, יש מי שמבקשים לחזור לעצמם אחרי טראומה או כאב, ויש מי ששמים לעצמם כמטרה להיגמל מאכילה לא נכונה או מהרגלים מעכבים.

הגמילה מאכילת יתר, מהרגלי אכילה מזיקים או מדפוסים והתנהגויות הפוגעים באיזון הגוף והנפש -הפכו ברבות הזמן למוקד עבור רבים. אין מדובר בדיטוקס או ב'גמילה' מבוססי אופנות, שכן אלה עשויים לגרום לנזק רב יותר מהתוצאות השטחיות או ההשגים לטווח הקצר שהם מספקים. במקום זאת, מציעים במקום גישות שונות מבוססות איורוודה, תזונה עכשווית, ריפוי טיבטי (סובה ריגפה), נטורופתיה ורפואה סינית מסורתית.

בנוסף לאלה, מספרים בוואנה כי הריטריט יתאים גם למי שמבקשים לפתח את תירגול היוגה ולהגיע באמצעותו לעומקים חדשים, למי שזקוקים להתאוששות מתשישות גופנית או נפשית תוך קבלת כלים שיאפשרו לשמור על האיזון שיושג לאורך זמן. יהיו מי שיגיעו כדי לעבוד על כושר תפקודי כמוקד – חוזק שרירים, גמישות וזריזות, קואורדינציה ואיזון וניהול משקל, ויהיו מי שפשוט ירצו להשלים עוד אספקטים רוחניים במסע החיים שלהם.

וואנה ריטריט

משיכה אינטואיטיבית

ההחלטה להצטרף לריטריט, חשוב שתינבע מתוך כוונה ידועה ומטרה מוגדרת אומרים בוואנה. יחד עם זאת, חלק מהאנשים המגיעים לוואנה נמשכים באופן אינטואיטיבי למקום, מבלי שיוכלו להגדיר מדוע. בדרך כלל מדובר באותם אנשים שהקול וההדרכה הפנימיים מובילים אותם אל תוך המסעות והתהליכים הנכונים להם. גם אלה יתקבלו על ידי הצוות בזרועות פתוחות ויגלו שם עולם ומלואו.

מה שאפשר לומר בוודאות הוא שלא באמת ניתן לתאר כראוי את וואנה באמצעות תמונות או להעביר את עומק החוויה של מי שנמאתרחים שם. מי שמכירים את המקום מעידים על כך שמצוייה שם אנרגיה מיוחדת הנובעת מתוך עצמה. וכך, האנרגיה, האנשים מיוחדים, צלילי החליל, ניחוח הפרחים והיער, הטעמים מיוחדים, ואפילו צליל החיים העירוניים הנשמעים מרחוק – הופכים כולם את וואנה למקום שאין שני לו.

מכאן אפשר לראות את האתר של וואנה

כאן אפשר לצפות בלוח הריטריטים השנתי

הזמנות מכאן

וכל השאלות והתשובות שאפשר להעלות על הדעת

VANA הודו ריטריט

הקפסולה מבקשת לעורר את כל מי שבא אתה במגע. להצית את הדמיון, להציף שאלות ולהניע תהליכים. הקפסולה היא כתף להניח עליה את הראש ומקום לנשום ממנו השראה. הקפסולה נוצרה כדי לקדם תהליכים של תודעה והתפתחות, והיא כאן ממש בשבילך.

קבלו את הקפסולה למייל
קצת אויר לנשימה וכל מה שחשוב באמת, בלי להציף ובלי להטריד.

    דילוג לתוכן