fbpx
הקפסולה מועדון קריאה

מועדון קריאה – קפסולת אוקטובר

כמה ספרים (ולא רק חדשים) להציץ בהם החודש

מועדון קריאה הקפסולה

 

חוק 5 השניות – מל רובינס (עברית)

את חוק 5 השניות יצרה מל רובינס בתקופה שבה הכול קרס בחייה. וכשהיא אומרת הכול, היא מתכוונת להכול: הנישואים שלה, מצבה הכלכלי, הקריירה וההערכה העצמית שלה. הבעיות שלה נראו גדולות כל כך, שאפילו לקום מהמיטה בבוקר היא התקשתה. והאמת היא שכך התחיל החוק.

רק חמש שניות דרושות כדי לשנות את החיים שלכם. 'זה נשמע כמו גימיק', אומרת רובינס,' נכון? זה לא. זה מדע. אני אוכיח לכם. משנים את החיים באמצעות החלטה אחת שנעשית בתוך חמש שניות בכל פעם. למעשה, זאת הדרך היחידה להשתנות'.

הספר של מי שהפכה להיות אחת הדוברות המבוקשות והנצפות בעולם, מצייד אותנו בכלי יחיד ופשוט לפתרון הבעיה שעמה כולנו מתמודדים: העובדה שהחסם הגדול ביותר שלנו הוא אנחנו־עצמנו. רובינס מזמינה אותנו לגלות מהו החוק, מדוע הוא עובד, ואיך אנשים ברחבי העולם משתמשים בו כדי לסגל לעצמם אומץ יומיומי המשנה את חייהם.

פתח דבר ורכישת הספר מכאן.

 

קפה מוות – עמיה ליבליך (עברית)

מדי כמה שבועות לאחר השקיעה נפגשים ארבעה־עשר איש ואישה כדי לשתות קפה ולדבר על מוות.
זאת לא התחלה של רומן בדיוני אפל כי אם תיאור של מפגשים אמיתיים בהחלט שהתקיימו בביתה של הפרופסור עמיה ליבליך כדי לשוחח בצוותא על הטאבו הגדול האחרון של החברה המערבית: המוות הבלתי נמנע של כל אחד ואחת מאיתנו.
מפגשי־שיח קבוצתיים תחת הכותרת "קפה מוות" מלבלבים ברחבי העולם זה כעשור. לאחר שהתוודעה לרעיון אימצה אותו עמיה ליבליך מיד: כן לדבר על המוות, כן להתריס כנגד חשאיותו, אולי אפילו להגיע ליחסים נינוחים איתו. היא פירסמה הזמנה לקבוצת "קפה מוות" בביתה, הוצפה בעשרות פניות – אנשים משלל גילים, מקצועות, תחומי עניין ונסיבות חיים – ועד מהרה יצאו המפגשים לדרך.
הספר קפה מוות מתעד סדרת מפגשים כאלה, שמרביתה נערכה במהלך שנת 2016:  קבוצה של נשים וגברים שיצאו למסע נפשי משותף, עמוק וסוער, שהתרחש בתוך חדר אחד; מסע של שנה שהוקלט ותומלל, ושבמהלכו שיתפו המשתתפים זה את זה – ובעיקר את עצמם – במחשבותיהם על המוות ועל משמעויותיו.
.

האטלס של האושר, הלן ראסל, תרגום: דנה טל (עברית)

מתים מפחד מראיון העבודה המתקרב? זה הזמן לשאוב השראה מהאיסלנדים ולהשיג קצת טאטא ראדוֹסט — האמונה הבלתי־ניתנת לערעור שהכול יסתדר בסוף.

יש לך יותר מדי על הראש? האיטלקים יכולים ללמד אותך את אמנות הדולצֶ'ה פַאר נִייֶנטֶה — כלומר "המתיקות שבלא לעשות דבר".

עסוקים מכדי להתחבר לטבע? לשוודים הפתרון! פשוט תמצאו את הסְמוּלטְְר וֹנסְְטֵלהֶ שלכם — היא "חלקת תותי הבר" הסמלית שלכם, הבריחה המושלמת משאר העולם.

מאוסטרליה ועד ויילס, דרך בהוטאן, אירלנד, פינלנד, טורקיה, יפן ועוד המון מדינות ברחבי הגלובוס — האטלס של האושר. 33 תפיסות אושר בינלאומיות, ציורים נפלאים, ושום מילה על ישראל.

לרכישה מכאן

How To Raise A Boy: The Power of Connection to Build Good Men

במהלך שני העשורים האחרונים, נאספה כמות עצומה של מחקרים חדשים שהרחיבו את הידע שלנו באשר לאופן בו בנים חושבים ומרגישים. בספרו 'כיצד לגדל בנים' פורש  הפסיכולוג מיכאל רייכרט עשרות שנות המחקר שערך, תוך שהוא מאתגר מוסכמות רבות שנים לגבי האופן בו בנים הופכים לגברים.

רייכרט מסביר כיצד התפיסות שלנו את הבנים, ואיך הפרדיגמות שדרכן הם מכוונים להיות 'סטואים', להידמות לגברים תוך אימוץ התנהגות גברית קשוחה ומרוחקת – הן חלק ממה שיוצר את הכעסים, הבידוד, ההתנהגויות הלא מכבדות ואפילו את אלה ההרסניות.

המפתח לשינוי, טמון בעיני רייכרט באופן שבו הורים, מחנכים ומנטורים עוזרים לבנים להתפתח חברתית ורגשית.

הוא מציע בספרו הנחיות הכוללות את התובנות האחרונות מעולם הפסיכולוגיה וכן מתחום חקר מדעי המוח, באשר לדרך אחרת לגדל בה בנים, וכן כלים ושיטות עבור מי  שמטפלים בנערים ובבני נוער צעירים, כדי שאלה יוכלו לבנות עבורם ילדות באמצעותה יוכלו לגדול לנערים וגברים בטוחים, מוכשרים וחביבים.

לרכישה מכאן

קסם גדול – אליזבט גילברט (עברית)

אליזבט גילברט, סופרת רב המכר 'לאכול, להתפלל, לאהוב', מגישה בספר 'קסם גדול' נקודת מבט ייחודית העוסקת ביצירתיות.

בפתיחות, סקרנות וכנות היא מציעה תובנות עוצמתיות לגבי טבעה המסתורי של ההשראה, תוך שהיא מבקשת מאיתנו לאמץ סקרנות ולשחרר סבל מיותר. היא מראה כיצד להתמודד עם מה שאנחנו הכי אוהבים, וגם עם מה שאנחנו הכי חוששים ממנו, ואף  דנה בגישות ובהרגלים שאנו זקוקים להם בכדי לחיות את חיינו היצירתיים ביותר. באיזון בין רוחניות לפרגמטיזם עולז, גילברט מעודדת אותנו לחשוף את "התכשיטים המוזרים" המסתתרים בתוך כל אחד מאיתנו., בין אם אנו מבקשים לכתוב ספר, ליצור אמנות, למצוא דרכים חדשות להתמודד עם אתגרים בעבודה שלנו, להגשים לחלום שנדחה לזמן ממושך, או פשוט להחדיר לחיי היומיום שלנו קצת יותר תשומת לב ותשוקה.

לרכישת הספר מכאן

 

The Universe Has Your Back: Transform Fear to Faith – Gabrielle Bernstein

באמצעות קבלה, כניעה ומחויבות לדרכה הרוחנית המתפתחת, סופרת רב המכר ושל ניו יורק טיימס והדוברת הבינלאומית גבריאלה ברנשטיין , מצליחה להפוך את הפחד לאמונה. הסיפורים שלה והשיעורים האוניברסליים שהיא משרטטת, מספקים מסגרת לשחרור החסימות למה שכולם מייחלים לו: אושר, ביטחון וכיוון ברור. שיעורים אלה יכולים לעזור לנו לוותר על הצורך בשליטה על מנת להירגע, להשיג תחושת וודאות וחופש, להפסיק לרדוף אחר החיים ולחיות באמת.

ברנשטיין מציעה לעשות שימוש בסינכרון ותמיכה כשאנחנו מרגישים אבודים, בביטחון מול חוסר וודאות, ושמחה במה שאחרת יכול היה להיות כאב. יש לה סודות שהיא חושפת, והיא נחושה בדעתה לשחרר את הכח שיש בנו תוך שימוש בידיעה המנחמת שבסופו של דבר ומאחורי כל משבר או קושי, היקום הוא זה שנותן לנו גב.

לרכישת הספר מכאן

.

לקבלת ניוזלטר עם כל מה שהכי:

הקפסולה בדרך אלייך עם מה שחדש, ומה שאוטוטו מגיע. אירועים, קורסים אונליין, ריטריטים ופרקים חדשים בפודקסט. לפעמים קצת אויר. הרבה פעמים פשוט זווית אחרת להתבונן ממנה על הדברים, אבל תמיד תמיד, במינון נעים ובלי להעביר את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

    הקפסולה מבקשת לעורר את כל מי שבא אתה במגע. להצית את הדמיון, להציף שאלות ולהניע תהליכים. הקפסולה היא כתף להניח עליה את הראש ומקום לנשום ממנו השראה. הקפסולה נוצרה כדי לקדם תהליכים של תודעה והתפתחות, והיא כאן ממש בשבילך.

    קבלו את הקפסולה למייל
    קצת אויר לנשימה וכל מה שחשוב באמת, בלי להציף ובלי להטריד.

      דילוג לתוכן