fbpx
ערכת הוגה הקפסולה fest 4

קפסולת חורף

חמישה דברים שמחממים את הגוף ואת הנשמה

בסך הכל האישיות של הקפסולה רומנטית ללא תקנה. למרות הקור, ההצפות וכל מה שנראה שמגיע לא בפרופורציה לשום דבר, עדיין שמורה לימי החורף האמיתיים, עדנה מיוחדת וחיבה גדולה. בעיצומו של סוף שבוע חורפי במיוחד, קבלו כמה דברים שמחממים את הגוף ואת הנשמה.

לתרגל הוגה

אם אפשר לתמצת את ההוגה, סוד האושר של הדנים, אפשר לומר שמדובר בתפיסת עולם המתמקדת בפשטות, בנוחות, במוכר ובאהוב. את הפרשנות לתמצית האושר הזה (איכות יותר מכמות, חמימות, התענגות על ההנאות הקטנות של החיים, חברים טובים, אוירה נעימה, לבוש נח וחמים ועוד) – ארזה הדר קימל, כוהנת לייף סטייל ושיק,  לתוך קופסאת מתנה, המאפשרת להיכנס בין רגע לסטייט אף מיינד הוגי שפשוט מתבקש בימים האלה.

(הקפסולה, דרך אגב, אוהבת לא פחות האת ה'לאגום'. 'לא פחות מדי, לא יותר מדי, בדיוק כמו שצריך'. והנה כתבה על סודות האושר השבדי).

משלוחים לאיזור המרכז. איסוף מאבן יהודה. הזמנות ב: 050-6353154

צילומים: טל ברושר

הוגה הקפסולה

 

פשוט לרחף

הספר 'מ-א' עד ת', של קצה (סוף) הכבידה'  מתכתב עם הנושאים הגדולים של ריחוף ונפילה חופשית דרך עדשה אמנותית. הוא מכיל דוגמאות מדעיות, אמנותיות ומיסטיות, הרהורים וסיפורים בדיוניים של מחברים שונים המתייחסים לתופעות ולהיסטוריה של כוח הכבידה, חוסר המשקל, הריחוף והאנטיתזה שלהם: אמנות הנפילה.

הספר המרהיב הוא קולאז ', סיכום הניסויים והחקירות של האמנים עצמם, הלוקח את הקורא למסע המשתרע על פני הבדיוני והממשי. הוא מכיל סיפורים שבהם בני אדם, חיות וחפצים מסוגלים לצוף בחופשיות בחלל, בין אם מדובר בקסמים, טריקים זולים, טכנולוגיה מתקדמת או שיטות אחרות, הדורשות דמיון פורה במיוחד.

ברגן הגארדט ותיאו אגרן החתומים על הספר עוסקים כבר יותר מ-20 שנה בחקירת תופעות טבע ומיתוסים שונים, ובספר הזה, אינם פוסחים על מרי פופינס, דיוויד בואי והמימד החללי שלו, חורים שחורים ועוד. לנו אין אלא  לרחף בין הדפים המכושפים של הספר הזה

נישנוש טבעוני לעצלנים

מהיר, קליל, משביע (יש גם ורסיה מתוקה) – בדיוק מה שצריך ביום חורף שכל מה שדרוש בו הוא תדלוק קל בין ספר, פרק (נוסף) בנטפליקס וקורס אונליין משובח.  קבלו את התיקתוק הטבעוני הזה של מינה רום, גן עדן לימים של התכנסות. בורסיה המתוקה, אפשר להחליף את האוכמניות ואת הפטל בבננות. מוזמנים לאלתר גם בכל היתר.

הנה לינק למתכונים טבעוניים נהדרים נוספים שלה, ותזכורת לכך שימי החורף משולמים להתברך בהם  בבודה-בול חמים וטעים, המאופיין בגמישות (מה שיש בדיוק עכשיו  במקרר), בהכנה פשוטה ומהירה, ועונג גדול.

להתכרבל עם ההרצאה הזאת

למי שטרם קרא את 'הוכחה לגן עדן', נאמר שאחד הדברים המרתקים שבנמצא, הם מדענים, רופאים וחוקרים שהנם אפיקורסים מוחלטים בכל הנוגע לעולם הרוח, הנתקלים יום אחד, בעל כורחם, בחוויה המטלטלת את אמות הסיפים של האונה הימנית שלהם. כזה הוא ד"ר אבן אלכסנדר, נוירו כירורג וחוקר מוח מהארווארד, שהיה רוב חייו מדען, ספקן ורציונלי.

בשנת -2008, בעקבות חיידק אלים ונדיר שפגע במוחו, הוא שקע בתרדמת עמוקה, ולמעשה חווה מוות מוחי. הרופאים לא האמינו שנותר לו סיכוי לשוב לחיים. לאחר שבעה ימים התעורר ד"ר א.אלכסנדר ומשהחלים, סיפר למשפחתו, ואחר כך גם כתב ספר, על החוייה שלו באותם 7 ימים של מוות מוחי ועל הסודות העמוקים ביותר הנוגעים בה. הספר, הסעיר את עולם הרפואה שכמעט והוקיע מתוכו את אלכסנדר, והפך לרב מכר עולמי מייד משיצא ממכבש הדפוס.

למי שאין לו סבלנות לחכות לספר ולמי שמבקש עוד קצת ממנו, הנה אחת ההרצאות המורחבות (והמרתקות) שלו בנושא.

לאמץ את קאי

כשחשבנו על דברים שמחממים את הלב, היה ברור לנו שבתוך הקפסולה יהיה לפחות כלב אחד שיוכל למצוא בית חם עם מישהו שיאהב אותו באמת. זה לא היה פשוט לבחור אחד מתוך אסופת הדוגמנים והדוגמניות שקיבלנו מ-SOS לחיות, ולרגע זה הרגיש אפילו כמו משפט שלמה. אבל כמו בחיים, הסתכלנו טוב טוב ישר אל תוך העיניים (הראי של הנשמה, גם אצל כלבים), ובחרנו בקאי שממתינה כבר במשך חודשים שמישהו יגיע במיוחד בשבילה.

קאי בת שנה פלוס, חברותית, מקסימה ומחפשת בעיקר יחס ואהבה, ומישהו אחד בעולם הזה שיתן לה צ'אנס. היא מסתדרת עם רוב הכלבים ואוהבת מאוד לשחק עם ילדים ועם מבוגרים.

ממש מרגש אותנו לחשוב שאולי אתם תהיו מי שיאמצו את את קאי (תודו שיש לה מבט של נסיכה, ואנחנו). פרטים נוספים: 03-7441010  ובאתר.

דרך אגב, את תהליך הביות הראשון עם קאי, תוכלו לעשות באמצעות טליה ברשטיין שהיא 'הלוחשת לכלבים' (ועוד הרבה הרבה הרבה  דברים שמעבר לכך).  משפחות המבקשות לאמץ כלב או כאלה שכבר אימצו וזקוקים לעזרה, פונות אליה להדרכה באשר להתנהלות עם הדייר החדש של הבית. על הדרך תוכלו ליהנות מהאתר המושלם שלה, שהוא כמוה, אסופה של כל הדברים הטובים – מחשבות, צילומים, ציורים ומתכונים טבעוניים שאין שני להם. עם טליה אפשר ליצור קשר בטלפון בטלפון: 054-2269070

קאי אימוץ כלב

 

מחשבות על אמונה

לפני הכל, אנחנו רוצים להגיד שהסידרה החדשה של נטפליקס 'איש הניסים' לא חפה מבעיות. אפשר למנות אותן על יותר מיד אחת, ואין ספק שגם אתם תחושו אי נוחות כשתשמעו חלק מהשחקנים מדברים עברית (אין הרבה כאלה ובכל זאת) במבטא שיעשה לכם חשק ללחוץ על המיוט לכמה דקות, או שתחשבו שכדאי היה לבחור ליהוק אחר לחלק מהשחקנים (לעומתם, יש כמה אחרים שבשבילם שווה לראות את הסידרה).

סיפור ארוך בקצרה,  יום אחד, בתקופתנו אנו, רגע לאחר שדאע"ש נעלמים מהמזרח התיכון, מגיח משום מקום, מי שטוען שהוא לא פחות מאשר בן האלוהים. דמות שקטה, כרטיזמטית ומסקרנית, המחוללת את מה שהוא אולי ניסים, אולי הונאה מתוחכמת ומציגה אג'נדה עולמית חדשה תוך יצירת אדוות הולכות וגוברות בכל מקום, כולל בדרגים הגבוהים ביותר שבנמצא.

בעלילה החובקת את ישראל, את ה-CIA, את סוריה, ארצות הברית ובעיקר את האופי האנושי על צדדיו היפים יותר ופחות, נבחנת מלא מעט כיוונים מה שבעבורנו היה הנקודה שבגללה שווה לראות את הסידרה:  שאלת האמונה.

הסידרה מתפתלת דרך מצבים של אמונה וחוסר אמונה באופן מעניין, שכן באפיזודות שונות הנפרשות על פני הפרקים, מה שנדמה להיות נס או תופעה לא מוסברת, מתגלה לאחר מכן דרך נסיבות שונות כמהלך שיש בו אולי מימד של הונאה, ומייד לאחר מכן, אותו מהלך בדיוק מקבל שוב זוית ראייה אחרת, המשאירה אותו בגדר התופעות שאין להסביר אותן אלא דרך האמונה, ושוב הקערה מתהפכת על פיה, ברגע שזוית נוספת פוגשת את המציאות. טכך חוזר חלילה.

הפתלתלות הזאת מזכירה את החיים, שבהם אנחנו הולכים בנתיב מסוים, מחפשים הוכחות, סימנים או תמיכה למה שנראה לנו הנתיב או הדבר הנכון עבורנו. ואז, כשמשהו חיצוני מתרחש ומעורר בנו ספקנות, הוא עשוי לגרום לנו להפסיק, לשנות כיוון או להניח לגמרי את הדבר. דווקא הצפייה בסדרה הזו מחזקת את ההבנה, שגם אם דברים נראים כלפי חוץ הפוכים או שונים בתכלית ממה שצפינו, אפילו עובדים כנגד מה שהערכנו שיקרה, הם לא בהכרח מעידים על כך שהדרך אינה נכונה.

הדברים מתגלים בדרך כלל בפרספקטיבה של זמן והתקדמות, ורק אז אפשר להבחין באותה 'התוכנית הגדולה', שבה היו כל המהמורות חלק בלתי נפרד מאותה דרך שבה בחרנו. מה שמאפשר לנו לצלוח את הקשיים ואת האתגרים האדירים- היא האמונה. האמונה בדרך, בעצמנו ובך שהכל קורה לטובתינו העליונה.

בקיצור, מחשבות על אמונה, על כמה קשה לאנשים (מכל הסוגים ובכל העמדות) להכיל את כל מה שאי אפשר לתת לו הסבר או פרשנות מקובלים, ובאותה על, הכמיהה של אנשים להאמין במה שגדול מהם

נטפליקס זה הכי ביום חורף קר.

לקבלת ניוזלטר עם כל מה שהכי:

הקפסולה בדרך אליך עם מה שחדש, ומה שאוטוטו מגיע. אירועים, קורסים אונליין, ריטריטים ופרקים חדשים בפודקסט. לפעמים קצת אויר. הרבה פעמים פשוט זווית אחרת להתבונן ממנה על הדברים, אבל תמיד תמיד, במינון נעים ובלי להעביר את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

    הקפסולה מבקשת לעורר את כל מי שבא אתה במגע. להצית את הדמיון, להציף שאלות ולהניע תהליכים. הקפסולה היא כתף להניח עליה את הראש ומקום לנשום ממנו השראה. הקפסולה נוצרה כדי לקדם תהליכים של תודעה והתפתחות, והיא כאן ממש בשבילך.

    קבלו את הקפסולה למייל
    קצת אויר לנשימה וכל מה שחשוב באמת, בלי להציף ובלי להטריד.

      דילוג לתוכן