fbpx
digital detox hacapsula הקפסולה דיטוקס סלולרי

דיטוקס סלולרי

האפליקציות שיאפשרו לכם פחות סלולר ויותר חיים

אנחנו נושאים אותם איתנו לכל מקום ולא מהססים להודות שאנחנו משתמשים בהם יתר על המידה, כמעט נכנעים לכך שאנחנו הולכים ומאבדים את מעט השליטה שעוד היתה לנו. כבר מזמן הפכנו אותם לכלי הנלחם בשיעמום, כך שברגע הראשון שבו לא קורה משהו משמעותי, הם נשלפים; ובכך מונעים מאיתנו את האפשרות להתחבר באמת למה שבחוץ. לאנשים שמולנו, לבעלי חיים, לטבע ולדברים המתרחשים ממש מתחת לאף.

שלוש אפליקציות שכבר עושות את זה למליוני אנשים ברחבי העולם, מחכות לכם עם טכנולוגיה מתאימה ושפע הצעות להפחית את הזמן שאנחנו מקדישים לסלולר שלנו.

SPACE

בתחילה, תסייע לכם האפליקציה לאבחן את מצבכם (אווו. זה רגע מכונן, הרגע שבו אתם מבינים שאתם חיים בתוך הסלולרי שלכם חמש שעות ביום ולא חצי שעה כפי שחשבתם). לאחר מכן תקבעו יחד, אתם והאפליקציה, מטרות, ותבצעו ניטור יומי של הפעילות שלכם במטרה לעמוד ביעדים. Space אף תאפשר לכם להשוות את דפוסי השימוש שלכם לקבוצות  דומות של צרכנים, תוך שהיא מספקת שפע עצות, הנחיות וכלים – בהם גם בלוג המרכז מחקרים, טיפים ושיטות מועילות לאיזון ההתמכרות, ואפילו תוכניות עבודה לצוותים במקום העבודה.

FREEDOM

אפליקציה הלוקחת את המשימה ברצינות יתר, ופועלת על פי מחקרים מתקדמים העוסקים בהסחת הדעת ובפרודוקטיביות. (הידעתם שבכל פעם שאתם בודקים את הסושיאל שלכם, הודעת וואצאפ חדשה או מייל שהגיע, נדרשות לכם כ -23 דקות לחזור ללריכוז מלא ויעילות מירבית במשימה שבה התמקדתם קודם לכן?).

קל לומר "פשוט תכבו את זה" או "תפסיקו ודי", אבל מחקרים מראים שפשוט להגיד אבל קשה (מאוווד) לבצע. המוח שלנו חושק בתגמולים שגורמות הסחות הדעת הדיגיטליות – להיטי הדופמין הזעירים המאפשרים לנו לבדוק, להגיב ולהתמסר. לפיכך עובדת Freedom על עיקרון השליטה והמניעה. היא מאפשרת בין היתר: חסימה של אתרים שאתם מגדירים כזוללי זמן (מממממ….ביי פייסבוק), כפתור החוסם גישה לאינטרנט, המיועד לימים בהם כח הרצון נחלש (כמו פק"מ שאי אפשר לחלץ אלא אחרי 20 שנה, לא משנה מה תגידו בבנק), דילול אפליקציות ואפילו צלילים נעימים שיכניסו אתכם לאוירה של מיקוד ויעילות.

MOMENT

בשלב הראשון מבצעת Moment איבחון של הרגלי השימוש בסלולרי. בשלב השני היא מכניסה לפעולה 'מאמן', ושורה של תרגולים המבוצעים בהנחייה ובקרה, ובשלב השלישי היא ' נכנסת לפעילות במרחב המשפחתי, ומכוונת לזמנים נטולי מסך אצל כל בני הבית. יוצרי האפליקציה, אותה הורידו עד היום למעלה מ-7 מליון בני אדם, מדווחים כי היא עוזרת לצמצם את זמן השימוש במכשיר באופן משמעותי, וחצי מליון המשתמשים בפיצ'ר ה'מאמן' הראו על הפחתת שימוש של כשעה אחת ביום (בהתאם למחקרים שלהם, הממוצע השעתי עומד על 5 שעות!). את מגבלת הזמן שהוגדרה לשימוש בטלפון, מלווה זימזום מעצבן המזכיר כי אי שם, מחוץ לקופסא, יש חיים שלמים ליהנות מהם.

 

הקפסולה מבקשת לעורר את כל מי שבא אתה במגע. להצית את הדמיון, להציף שאלות ולהניע תהליכים. הקפסולה היא כתף להניח עליה את הראש ומקום לנשום ממנו השראה. הקפסולה נוצרה כדי לקדם תהליכים של תודעה והתפתחות, והיא כאן ממש בשבילך.

קבלו את הקפסולה למייל
קצת אויר לנשימה וכל מה שחשוב באמת, בלי להציף ובלי להטריד.

    דילוג לתוכן