fbpx

דברים שהקפסולה אוהבת במיוחד

הקפסולה אוהבת את חדוות הדברים הפשוטים. את מגע השמש על הפנים, את תחושת הרעננות שממלאת את הגוף לאחר שחייה בנחל, אוכל מזין וחברה של אנשים אהובים. עשרה דברים שהקפסולה אוהבת במיוחד (וממליצה עליהם בכל לב).

#1 להיות בטבע

ים, דיונות, אדמה של מטע, שדה של שיבולים, מדבר, הר, צוק או נחל. אין תחליף לאנרגיה שמגיעה מהשמש ומהאדמה. חשוב לחלוץ נעליים ולאפשר לכפות הרגליים לגעת בקרקע, לצאת מגושי הבטון אל הטבע ולמי שכרוך אחרי המרחב האורבני, מומלץ לגדל בעציצים או באדנית – צמחים, עשבי תבלין או כל דבר אחר שעושה פוטוסינטזה באופן עצמאי.

#2 לאכול קל

פחות בשר, פחות סוכר, פחות פחממות, פחות מוצרי חלב. לא בלי בכלל, אבל פחות. לוותר על מזונות מעובדים כליל, להשתדל למלא את הצלחת בפירות העונה ובירקות מובחרים ולשתות כמה שיותר משקאות ווג'י שמחים. לא להעמיס. לא להחסיר. לעצור רגע לפני שמרגישים שובע. להתחיל לאכול רגע לפני שהרעב משתלט על מצב הרוח. להפחית קפה ואת התה לשתות כשהוא עשוי מים ועלים. תחושת הקלילות והאנרגיה המתפרצת שתפריט מאוזן מביא איתו, ממכרת ממש.

#3 מי  אלקליין

בתמצית הקיצור: הטבע כולו לעולם ישאף להגיע לאיזון, הן במערכות האקולוגיות העצומות הפועלות בו והן ברמת תאי הגוף. מומחים מרבים בתשבוחות אודות שתיית מי אלקליין, המאופיינים ברמת PH מאוזנת, ובכך מסייעים למתן את חומציות הגוף הגבוהה המושפעת מאוד מהסביבה המתועשות, הכימיקלים שבמזון והמים המוגשים במקומות רבים באיכות ירודה .

יש מספר דרכים להכין מי אלקליין, וזו אחת מהן

 • 1 כף מלח הימלייה ורוד
 • 1 לימון אורגני מקולף ופרוס
 • 2 ליטר מים מינרליים

לערבב בקנקן זכוכיית גדול (לא פלסטיק! יש בו מספיק כימיקלים בשביל להרוס את כל האפקט). לכסות את הקנקן ולהניח אותו על השיש למשך 12-24 שעות. יש מי שאומרים ש-3 כוסות של מי אלקליין בבוקר, רגע לפני שמתחילים את היום, פשוט עושות קסמים.

#4 לשתות, לשתות ועוד לשתות

לשתות את מי האלקליין מהסעיף הקודם, או מים אחרים – והרבה (ושנייה לפני שאתם סופרים את שש הכוסות ששתיתם מהבוקר, קפה לא נחשב מים. נקודה). באמת שלא יאמן מה שהם עושים לתחושת הרעננות,  האנרגיה וחילוף החומרים של הגוף.

#5 לבלות בחברת אנשים שאתם אוהבים

החלק החשוב בסעיף הזה לא קשור לזמן שאתם בוחרים לבלות עם מי שאתם אוהבים, אלא לשעות שאתם מקדישים לזללני האנרגיה, ולמי שכבר מזמן אתם יודעים שהייתם צריכים לשחרר. בכתבה הזו על דיוק אנרגטי יש כל כך הרבה כלים באשר להתנהלות מדוייקת ובין היתר גם בנושא המשימות והאנשים שאיתם אתם חולקים את הזמן (היקר) שלכם. זה אולי הרגע להזכיר, שהעובדה שאי אפשר להשיב זמן שחלף, הופכת אותו למשאב יקר הערך ביותר שבנמצא. תחשבו על זה.

#6 להיות לבד

מתי באמת באמת באמת הייתים לבד בפעם האחרונה? לא לבד עם הפייסבוק או האינסטגרם. לבד כזה שמרים את הראש מהמסך, רואה מה שקורה מסביב וסופג פנימה את מה שמתרחש בחוץ. לבד שהולך לטייל עם הכלב בלי אוזניות. לבד שמרים ראש לשמיים ומבחין בכוכבים. לבד בתוך הרכב, בלי רדיו ברקע. פשוט רגע להיות בו. (נסו 15 דקות כאלה ביום. . פרייסלס!).

#7 לנענע את הגוף

לא ממש משנה באיזו צורה, העיקר שיזוז. שיהיה בפעולה.

#8 להקשיב לאינטואציה

היא המהירה והשקטה מבין כל הקולות המתקיימים בנו, מביאה איתה ידיעה, ושונה לחלוטין מאינסטינקט, רצון או הדרכה פנימית. אם יש כלי אחד ששווה לפתח ולזקק, הרי הוא היכולת לזהות אותה, ולאחר מכן גם לעורר אותה, לבטוח בה ולהסכים לפעול על פיה . קורס האונליין הזה (אנגלית) יחבר אתכם אליה אחת ולתמיד.

#9 להשקיט מחשבות

יוגה. מדיטציה. נשימות. כל מה שיכול להפחית, אפילו במעט, את חרושת המחשבות, הקולות הנוזפים, הפחדים, השיפוטיות, היעדים, הביקורת העצמית ויתר המשאות  שהרודן שיושב מתחת לצ'קרת הכתר, יודע להפעיל כל זמן שאנחנו ערים.

#10 ל-ע-ש-ו-ת

לפעמים אנשים נוטים להצמיד את המושג רוחניות לפאסיביות ולציפייה לכך שהדברים יתרחשו מעצמם בסוג של צירוף מקרים מופלא לפני שהספקנו למצמץ. לטובת הסדר הנכון של הדברים רק נאמר שחשוב מאוד לחלום, לדמיין, לכוון, לזמן, לדייק ולבקש (ואז לשחרר), אבל הסינכרון הקוסמי הזה משאיר אחריות גם בחלק שלכם. אמילי פלטשר הנהדרת הציגה את הקונפסט הזה באופן נהדר בראיון שנתנה לא מזמן. 'בואו נניח שהטבע היה המנכ"ל בחברה שאתם עובדים', היא אומרת. 'ונניח שהיו בחברה הזאת 10 עובדים. ונגיד שחמישה מהם מגיעים לעבודה באיחור. עייפים, אין להם חשק, מתלוננים באופן קבוע, הולכים הביתה מוקדם ומושכים את הפסקת הצהריים ללא סוף. לעומתם, חמשת האחרים חרוצים, מקדימים להגיע, מתנדברים למשימות, מוציאים לפועל ומוכנים תמיד למשימה הבאה. למי לדעתכם המנכ"ל יתן העלאה בשכר? למי הוא יעביר את המשימות החשובות שלו? את הרעיונות שאותם היה רוצה להוציא לפועל'?

בזמן שאתם ממתינים לכך שכל מה שאתם חולמים עליו יתרחש לאלתר, הטבע מחפש את אלה שכבר התעוררו. את מי שמוכן לקבל על עצמו את הפרוייקט הבא. האנשים האלה הם שיקבלו את הרעיונות, המשאבים והמימון כדי להתקדם למשימה הבאה. ואם מזייפים, מתעצלים, עוצמים עין או מחפפים –  הטבע פשוט יבחר במישהו אחר. הקלישאה של רכישת כרטיס הלוטו, מתאימה לסעיף הזה במיוחד.

#11 להגיד תודה

בעל פה, ברשימה ארוכה, בפתק קטן שמשאירים למישהו ואפילו בלב. פשוט להגיד תודה על מה שכאן, על מה שבדרך ועל מה שכבר קרה. הכרת התודה ממקדת את תשומת הלב אל מה שיש, מעלה את רמת האנרגיה ואת השמחה, מחברת את החוץ לפנים ומאפשרת לתת נוכחות לדברים נפלאים ולא מובנים מאליו שמתקיימים בחיים שלנו. במשוואה פשוטה – ככל ששמים לב לדברים הטובים, כך הם נוכחים יותר בחיים שלנו ומסבים לנו הנאה. מכיוון שאחנו רגילים לאוטוסטרדה בה אירוע רודף אירוע ולכך שתשומת הלב נמצאת בחמישה מקומות במקביל, מומלץ לסיים כל יום בסקירה מהירה של כל מה שאפשר להודות עליו (רשימה זה הכי!).

הקפסולה מבקשת להודות על פרח מקסים שנקרה בדרכה הבוקר בדרך לעבודה, על רעיון שהבריק כשהיא יצאה עם הכלב לטיול אחר צהריים בשדות, על קבלת פנים חמימה במיוחד שערכו לה השבוע, על חיוך שפגש אותה בלי סיבה מיוחדת, ובעיקר, על כך שאתם כאן עכשיו

#12 לחלום בגדול

לחלום בגדול זה קצת כמו לאהוב. יש אנשים שמפחדים לאהוב באמת, כי לאהוב באמת משמעותו לקחת את הסיכון שאתה עשוי להיפגע. כל כך הרבה אנשים מסביב שומרים על עצמם כדי להימנע משיברון לב. אבל להגן על הלב הוא גם למנוע ממנו אהבה אמיתית. כזאת שמביאה איתה חשק, כח, שמחה, הנאה, ניצוצות והזדמנות לעוף קדימה, גם במובנים של התפתחות. אותו דבר בעניין החלומות. אפשר בקטן. ברור שגם חלום קטן נחשב. אבל הגדולים – איתם אפשר לשנות את העולם, גם אם בדרך צריך לעבור דרך שדות הפחד, משברי האמונה והספק. העולם שייך לאמיצים.

13# לשאול שאלות לפני השינה

לפי עולם התודעה, בזמן השינה, גם החלק המונע מאיתנו להתקיים בתקשורת גבוהה, נרדם. אפשר לומר ש׳השומר׳ נעלם ובכך מתאפשרת לנו ההזדמנות להתחבר מחדש עם העולם האמיתי. אותו עולם שבו מצוי ידע אינסופי, ריפוי, השראה והדרכות פנימיות. לא סתם כשאנחנו נדרשים לסוגייה מורכבת, אנחנו אומרים ש׳נישן על זה׳, ולא במקרה, אנחנו מתעוררים משנת לילה עם שפע סימנים, מסרים, רעיונות ומוטיבציות. החלימה היא מעין פתח, המאפשר לנו לגשת לאותם מידעים הנמצאים במישורים גבוהים, ולקבל משם את אותן הבנות לגבי החיים שלנו. משום כך, מומלץ להקדיש כמה דקות לפני השינה בהתכוונות, ובשאילת שאלה לגביה אתם מבקשים תשובה. אפשר להתייחס לכך כמו אל מכתב בקשה אישי הנשלח בדואר אקספרס אל אותו ׳אני גבוה׳ שלכם, היודע כל. התשובה תגיע. בחלום, בידיעה פנימית שאיתה תתעוררו בבוקר, ברעיון שיבזיק כשתכינו לעצמכם קפה, בשורה של שיר שפתאום תתנגן ברדיו, בשלט חוצות שעל פניו תחלפו או במשפט שמישהו יגיד לכם משום מקום. תשאלו. התשובה תגיע . (ולילה טוב לכם)

#14 להקשיב בנסיעות לפודקאסטים

אלטרנטיבה לחדשות הבוקר, לדיונים הפוליטיים ולכל מה שתקראו בין כה במשך היום בפייסבוק ובטוויטר. הקדישו את זמן הנסיעה שלכם למה שמעניין, מרים את האנרגיה, מחולל אופטימיות ומרחיב את הלב. עשויים להשתלב לא רע עם הבוקר שלכם

#15 להיזכר, שאנחנו אלה שבוחרים בכל

לפעמים אנחנו שוכחים שכל מה שקורה לנו הוא תוצאה ישירה של הרגשות והמחשבות שלנו. באותם רגעים,  אנחנו אוהבים להזכיר לעצמינו מחדש, שהכח, היכולת, והאפשרות לברוא כל דבר, נמצאת אצלינו. אסתר היקס, המתקשרת את התודעה הקולקטיבית של אברהם, מזכירה ומסבירה את חוקי המשיכה, במאות סרטים הנמצאים ביו טיוב ומחכים רק לכם, ואת הכתבה הזו, כדאי לקרוא במיוחד ברגעים שמרגישים בהם פחות.

#16 להיזכר, שהכל זה אנחנו

זה לא פשוט להבין את זה, אבל ברגע שמצליחים – מדובר בתובנה משנת חיים, שלאחריה שום דבר לא נראה אותו דבר. אנחנו לא מדברים על אגוצנטריות. אנחנו מתכוונים לכך שכדי שנוכל לעשות את העבודה שלנו, עלינו להבין שכל דבר שקורה עם בני זוג, הורים, חברים, עובדים, ילדים ואפילו אנשים זרים – כל אלה הם השתקפויות או תנועות שנוצרות על מנת שאנחנו נוכל לעשות תהליכים פנימיים. זו אחת הכתבות הנקראות ביותר בקפסולה, וגם אחת מהחשובות והמעוררות. ואל תפספסו אותה!.

#16 להפנים את המשפט הזה

You don’t start out saying you’re going to build a wall. You don’t start of saying “I’m going to build the biggest, baddest, greatest wall ever.” You start with a brick. You say “I’m going to lay this brick as perfectly as a brick can be laid.” Do that every single day and soon you’ll have a PERFECT wall. (~ Will Smith)

 .

לקבלת ניוזלטר עם כל מה שהכי:

הקפסולה בדרך אלייך עם מה שחדש, ומה שאוטוטו מגיע. אירועים, קורסים אונליין, ריטריטים ופרקים חדשים בפודקסט. לפעמים קצת אויר. הרבה פעמים פשוט זווית אחרת להתבונן ממנה על הדברים, אבל תמיד תמיד, במינון נעים ובלי להעביר את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

  הקפסולה מבקשת לעורר את כל מי שבא אתה במגע. להצית את הדמיון, להציף שאלות ולהניע תהליכים. הקפסולה היא כתף להניח עליה את הראש ומקום לנשום ממנו השראה. הקפסולה נוצרה כדי לקדם תהליכים של תודעה והתפתחות, והיא כאן ממש בשבילך.

  קבלו את הקפסולה למייל
  קצת אויר לנשימה וכל מה שחשוב באמת, בלי להציף ובלי להטריד.

   דילוג לתוכן