fbpx

הנה, התחלנו

המלצות מקומיות למה שכדאי להתחיל איתו את השנה

שבעי ארוחות, הלומי ימי חופש וכפרות, צלחנו את תחילתה של השנה החדשה. אולי קצת יותר אופטימיים, אולי כבר מורגלים לריקוד המוזר של חוסר הוודאות. אחרי שניים עשר ירחים של תובנות, נקודות מבט מחודשות, התפרקויות מפוארות וחיווטים מעודכנים, נותר לנו להתבונן אל אופק חדש, להתפלל שתהיה שנה מתוקה להחריד ועל הדרך לשקוע במקבץ מקומי של כל מה שכדאי להתחיל איתו את תשפ"ב.

פרק מפודקאסט – איך לבחון את החיים

נדמה שכבר כלו כל הכוחות לעוד חשיבה מחודשת, חישובי מסלול ונבירת עומק. מילים של זיקוק, דיוק, שחרור ואי ודאות נשחקו עד תום ובכל זאת, דווקא בתקופות שכאלה, יש כמה שאלות שמוטב שניתן עליהן את הדעת (למשל, מתי בפעם האחרונה עשיתם משהו ןהרגשתם שהזמן עמד מלכת).

מוזמנים להקשיב לפרק נהדר של 'חושבים טוב', עם יהודית כץ ואיתן לויט,  ולהצטרף לריטואל הכמעט מקודש של התבוננות כנה בחיים שלנו והנכונות לשאול את עצמנו לאן פנינו מועדות. מחברת, עט, אוזניות ובהצלחה.

ספר – לס-ביט (עם הנחה מיוחדת לקוראי הקפסולה, למשך שבוע)

אל תטעו בשפה הקלילה, בקצב המהיר ובאורות המנצנצים מכל עבר. ספר הביכורים של לימור תמיר 'לס-ביט', עוסק רובו ככולו בשאלת הזהות העצמית. אין הפוגה. אין הנחות. רק רכבת הרים של אירועים, גילויים, הבנות והדרך אל עצמך, יהא המחיר אשר יהיה.

אנחנו נמצאים בתקופה מבלבלת, עם כל כך הרבה תוכן שנוגע לרוחניות, וכל כך הרבה פעמים טועים לחשוב שאם אנחנו קוראים רוח, או שומעים רוח, אנחנו בתוך הרוח. זה מתעתע מאוד כי הרוח אינה נמצאת כדי שיטעמו ממנה וילהגו אותה. היא עוסקת בהטמעה של דברים. בגילום שלהם. ללא זה, הרוח נשארת כחומר, ובדיוק כמו זוגות נעליים חדשים בארון, נאספים להם עם הימים עוד ספרי רוח על המדפים בבית, עוד ציטוטים בעמודי האינסטגרם, דיקלומים אינטילגנטיים הנוגעים לתפיסות עולם חדשות ואינסוף פודקאסטים, הבאים והולכים להם. מכאן, שהעוצמה הגלומה בספר היא הטמעה מעשית יומיומית של הרוח בחיים שלנו. הטקסט הקליל שולח אלומות אור הנוחתות על מקומות שהעלמנו מעצמנו, שלמדנו לגדר ולעקוף, שהדחקנו או חיפפנו ביננו לבין עצמנו. עם השורות, נופלים אסימונים על ימין ועל שמאל, ללא קשר למגדר או לנטייה מינית.

לכתבה המלאה על הספר, מכאן:

לרכישת הספר במחיר מיוחד עבור קוראי הקפסולה – 69.9 ש"ח במקום 80 ש"ח  (ההנחה הנה לשבוע בלבד, ותקפה לרוכשים עד 22/9 ).

לימודים איזטוריים – זהר

מהדירה הצנועה במצפה רמון, מלבלב בית ספר ללימודים איזוטריים המשמש מרחב למידה תיאורטי ומעשי להרחבת גבולות התודעה. זהר, מייסדת המרכז ומנהלת בית הספר, מביאה לעולם אוצר בלום של הדרכות, הנחיות, נקודות מבט חדשות וכלים מעשיים רבים המסייעים להשיב את הבהירות, האוטנטיות והסמכות הפנימית.

בית הספר מבקש להעניק מיומנויות קיום בסיסיות בהן חיבור לחיים, לגוף, ולהדרכה פנימית, ריפוי עצמי וכלים להתמודדות עם הקשיים שהחיים מגלגלים לפתחנו. לצד שחרור ההכרה, ריכוך הנפש והגמשת הזהות נקבל שפע כלים להרחבת גבולות התפישה, לבניית עצמה אישית, ביסוס אמון בקול הפנימי ופילוס נתיבים להגשמה עצמית.

הקפסולה עוקבת אחרי זהר כבר תקופה ממושכת. שותה את התדר העדין, את הכלים היישומיים הרבים, ולא מעט מתענגת על היעדר השיפוטיות והפרשנות הייחודית. ממליצים גם לכם לעשות בינג' על ערוץ הטיוב שלה, להציץ בקורסים המרתקים ולאמץ אותה לשנה החדשה.

עדכונים גם בפייסבוק של זהר.

 

פשוט להיות

לא ממש משנה מה יעל קלמניק רוקחת ממש עכשיו. המלצה שלנו – פשוט קחו את זה! כמוצאי שלל רב אנחנו עטים על הסדנא הקרובה שלה ושל אבי בינו. השניים יצרו אתנחתא יומית בה מתקיימים התנאים המאפשרים לבוא במגע אינטימי עם רובד עדין יותר ועמוק בתוכנו, שם נוכל למצוא את השקט – מרחב שבו מתחיל השינוי.

יותר ויותר אנחנו זקוקים לכלים שיזכירו לנו איך לעבור ממצב צבירה של חוסר ריכוז, מחשבות טורדניות, תנודות במצבי הרוח, שינה לא סדירה והפרעות תכופות, אל מקום שיש בו סנטר יציב ועוצמה פנימית. רשפון מחכה לכם ב 15/10/21, עם סדנא יומית (09:00-14:00) הכוללת כלי מיינדפולנס מגוונים (לרבות בעת ההליכה והאכילה) תרגול פלדנקרייז, צ'י קונג, מדיטציה והתבוננות.  מגיעים מפוזרים, יוצאים מחוברים + ארגז כלים נפלא המחזיר אותנו אל עצמנו בדיוק כששרכבת הרים חדשה, דוהרת בשיא הכח לתוך המציאות שלנו.

ההרשמה לסדנא היומית מכאן

קסמים וארומתרפיה

תשכחו את כל מה שהכרתם בתחום הארומתרפיה, הנרות והאנרגיות והכירו את מאיה קרמן ואת KA, מותג שנברא כדי להעניק כלים לחיזוק הנפש והלב והתמודדות עם מה שנקרה על דרכנו. המותג הקרוי על שם מילה פרעונית המבטאת את “כוח החיים” והאנרגיה שמניעה את האדם לצד הרוח הדוחפת אותנו לפעול ולא לוותר, נולד לאחר מסעות של שנים בהם נאסף ידע עתיק שהפך בפיפטת קסם לפורמולות בעלות סגולות רוחניות ורגשיות.

שותפיה של קרמן למסע, חבורה רבת כשרונות וידע ייחודי שלא יסולא בפז, הביאו יחד לעולם סדרת מוצרים המבוססים על ידע בוטני נרחב, חמרי גלם מהמשובחים שבנמצא ומוזה הנשענת על כוחו המרפא של הטבע והקסמים שהוא יודע לחולל.

עולם שלם של פורמולות, כלים, טקסים ותוכן מחכה לכם באתר המעוצב לעילא, ולצידם אפשרות להזמין שפע מוצרים, בינהם ערכה לשנה של התחלות חדשות, או ערכת התנסות אישית (ככל הנראה גם אתם תתקשו לבחור רק 4).

 

החופשה הבאה שלכם

אם גם אצלכם הדבר היחיד שמתמקם במחשבה כשאתם עוצמים את העיניים הוא החופשה הבאה שלכם, אנא סורו  ליוגה טרוולס המצויינים (מרוקו מעולם לא נראתה אטרקטיבית יותר) , ולסורנטו הוותיקים והמעולים, המציעים שפע של אפשרויות לחופשה המיועדת לגוף ולנפש, בתמהיל מדויק המאפשר לספוג נופים משגעים, להתפנק במלונות בוטיק וליהנות מתכנים מצמיחים.

לשני הותיקים בתחום מצטרף גם – FIND MY CENTER, אתר המרכז ריטריטים מובחרים, קורסים וסדנאות ומשמש מעין מיקרוקוסמוס המאגד מנחים ומורים העוסקים בתחומי התודעה וההתפתחות האישית במגוון רחב של כלים ושיטות. חופשה נעימה!

מה צריך לעשות בכדי שמשהו טוב יקרה

תוך כדי עבודת האדמה, ועל רקע צבעי הסתיו ואיסוף הביצים מלול התרנגולות, מדברת אבישג קופלמן על שינויים, החלטות ועל מה צריך לעשות כדי שמשהו טוב יקרה. הכל מרגיש כמו עוצר מלכת כשמתבוננים בה ובילדים נהנים ממה שנמצא כאן ועכשיו וגם אלה מאלה. דרך הגינה, היחס אל שנת השמיטה, החלומות החדשים ומקורות ההשראה מכל דבר חדש שמגיע, מתגבר החשק לצאת למסע אישי אל כל מה שמחכה בפנים בדיוק לרגע הזה ומבקש להתממש.  אחרי שנוציא לפועל, נסכים שזו שרוצה, יכולה וצריכה לשחרר את התוצאה, ואז להמתין ללא התערבות למה שתביא איתה השנה החדשה. לפוסט של שנת השמיטה מכאן.

לבלוג של אבישג מכאן ולעוד בינג' יו טיוב שאתם חייבים לעצמכם – מכאן.

 

וגם הזדמנות לסליחה

כמה מבטים על סליחה. כזו הנאמרת לאחר וזו שקשורה פנימה, למערכת היחסים שלנו עם עצמינו.

כאן אפשר לקרוא את הכתבה הטרייה של אלי קריינר על המשמעות של סליחה אמיתית ועל הקשר בינה ובן האחדות.

מכאן, הכתבה 'סליחה עצמית תחילה', תמצית שיעור תודעה מרתק של עידית עזרא כהן, על המפתח לכלוב שנמצא ממש בידנו, כשהמילה סליחה חרוטה עליו.

מכאן אחת הכתבות והמעוררות שהתפרסמו בקפסולה, על ילדות טובות שהולכות לגיהנום, בדרך שכולה כוונות טובות. או-הו!!!

ומכאן, ספר הילדים 'הנשמה הקטנה והשמש'. על התמונה הגדולה, התודעה והסליחה. כל התורה כולה על רגל אחת. מתאים גם לילדים.

גמר חתימה טובה!

לקבלת ניוזלטר עם כל מה שהכי:

הקפסולה בדרך אליך עם מה שחדש, ומה שאוטוטו מגיע. אירועים, קורסים אונליין, ריטריטים ופרקים חדשים בפודקסט. לפעמים קצת אויר. הרבה פעמים פשוט זווית אחרת להתבונן ממנה על הדברים, אבל תמיד תמיד, במינון נעים ובלי להעביר את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

    הקפסולה מבקשת לעורר את כל מי שבא אתה במגע. להצית את הדמיון, להציף שאלות ולהניע תהליכים. הקפסולה היא כתף להניח עליה את הראש ומקום לנשום ממנו השראה. הקפסולה נוצרה כדי לקדם תהליכים של תודעה והתפתחות, והיא כאן ממש בשבילך.

    קבלו את הקפסולה למייל
    קצת אויר לנשימה וכל מה שחשוב באמת, בלי להציף ובלי להטריד.

      דילוג לתוכן